Ranč Kostelany se chovem koní zabývá již od roku 2002, kdy se na ranč dovezli první koně. Jednalo se o plemeno AQH, toto plemeno se na ranči chová i dnes.

 

PROVOZNÍ DOBA STÁJÍ  

Denně                         8.00 – 17.00 h

OBECNÉ INFORMACE

Kontakt na recepci
 +420 573 367 272

recepce@chribyresort.cz

REZERVACE SLUŽEB, PRONÁJMY, USTÁJENÍ

Přímý kontakt na stáje
+420 725 653 117

staje@kostelany.cz

VODĚNÍ NA KONI

Vodění na koni probíhá v krásném areálu Ranče. V závislosti na klientovi nabízíme vodění po celém Ranči nebo za nepříznivého počasí v jezdecké hale. Nejmenší děti si určitě užijí vodění na poníkovi – Julietce. Základní doba vodění je 30 minut a po dohodě je možné tuto dobu prodloužit. Pokud bude klient potřebovat dozor druhé osoby, je potřeba toto nahlásit při rezervaci daného vodění.

Cena: 30 min/300 Kč – rezervace na recepci Ranče
(zapůjčení ochranné přilby je v ceně)

VYJÍŽĎKA NA KONI

Pro klienty, kteří se chtějí na koni projet po krásném okolí Ranče, nabízíme vyjížďky do přírody v doprovodu zkušeného instruktora. Vyjížďka je možná pro osoby starší 18 let, u nezletilých dětí je potřeba souhlas rodičů a základní znalost ježdění na koni, kterou si instruktor před jízdou ověří. V doprovodu zákonného zástupce dítěte je možné vzít dítě na vyjížďku na poníkovi Julietce.

Klientům, kteří chtějí na koni strávit delší čas, nabízíme po dohodě vyjížďky např. na Bunč, Ranč Žlutava atd.

Maximální počet osob v dané hodině jsou 3 osoby + instruktor, nebo 3 osoby, 1 dítě + instruktor.

Základní doba ježdění je 1 výuková hodina tj. 50 min.

Cena: 50 min/500 Kč – rezervace na recepci Ranče
(zapůjčení ochranné přilby je v ceně)

JEZDECKÝ VÝCVIK

Je zaměřen nejen na úplné začátečníky, ale i pokročilé, kteří se chtějí ve westernovém ježdění zdokonalit. Pro tento výcvik slouží na Ranči výcvikové koně a jezdecký výcvik lze provádět na venkovní aréně, ale také v kryté jezdecké hale. Jezdecký výcvik je určen pro jakoukoliv věkovou kategorii. Pokud budete mít zájem o tento výcvik, je vhodné při rezervaci nahlásit i pokročilost ježdění (začátečník, dítě atd.)

Maximální počet osob v dané hodině jsou 2 osoby/2 koně, 1- 2 děti/poník.

Základní doba ježdění je 1 výuková hodina tj. 50 min.

Cena: 50 min/500 Kč – rezervace na recepci Ranče
(zapůjčení ochranné přilby je v ceně)

PONY ŠKOLIČKA

Pro nejmenší děti nabízíme jezdecký výcvik na poníkovi. Pony školička je zaměřena pro ty nejmenší nadšence, kteří chtějí nejen jezdit, ale o koníky se i starat. Školička je určena pro děti ve věku 3-8 let. Děti se zde pod dozorem instruktora naučí nejen jezdit, ale koníka čistit, sedlat, vodit atd.

Základní doba ježdění je 1 výuková hodina tj. 50 min.

Cena: 50 min/500 Kč – rezervace na recepci Ranče
(zapůjčení ochranné přilby je v ceně)

USTÁJENÍ KONÍ

Ranč Kostelany se může pochlubit krásnou stájí, která je nedílnou součástí celého ranče. Naše stáj má k dispozici celkem 25 boxů, krásnou venkovní arénu 30x60m, krytou jezdeckou halu 16x60m, 30 ha pastvin včetně přístřešků pro koně na pastvině 24/7, kruhovou arénu, moderní zázemí pro majitele koní a spoustu dalších potřebných věcí pro pohodlí koní.

Ranč nabízí majitelům koní ustájení jejich čtyřnohých miláčků. Tuto službu můžeme nabídnout ve dvou variantách – boxové ustájení koně/pastevní odchov koně.

PRONÁJEM JEZDECKÉ HALY

Pokud máte zájem o pronájem jezdecké haly nebo venkovní arény je možnost této služby po předchozí domluvě využít kdykoliv nejen pro soukromý výcvik koně, ale i pro pořádání různých soustředění a kurzů.

Cena za pronájem je 400 Kč/hod. V případě delšího pronájmu nabízíme výraznou slevu. V ceně je zapůjčení jak trailových, tak i parkurových překážek.

OBECNÉ PODMÍNKY

Provozovatel Ranče Kostelany firma RUDOLF JELÍNEK a.s. nenese žádnou zodpovědnost za případné zranění jezdce nebo za úraz při manipulaci s koněm na Ranči.

Pokud instruktor jezdecké školy shledá, že klient z jakéhokoliv důvodu není schopen jízdy na koni, např. pod vlivem alkoholu, má instruktor právo zrušit danou hodinu bez náhrady vrácení peněz.

Každý klient jezdecké školy může bezplatně využít zapůjčení ochranné přilby.

Klient objednáním dané služby souhlasí s podmínkami jezdecké školy.